0

Uzbudljiv takmičarski dan na stazi Autokomerc karting centra

Održana druga trka Otvorenog prvenstva Srpskog sportskog karting saveza

Foto: Autokomerc karting centar

Foto: Autokomerc karting centar

Proteklog vikenda održana je, druga po redu, međunarodna trka Otvorenog prvenstva Srpskog sportskog karting saveza – Autokomerc 2017. Na stazi Autokomerc karting centra vodila se žestoka borba među vozačima u 6 klasa, u okviru dva ciklusa trka. Ljubitelji karting sporta uživali su u prelepom nedeljnom danu i uzavreloj takmičarskoj atmosferi, bodreći vozače  koji su pokazali fantastično majstorstvo u vožnji kartinga.

pročitaj još

    Foto: Autokomerc karting centar

    Foto: Autokomerc karting centar

    Gosti iz inostranstva učinili su takmičenje još atraktivnijim i konkurentnijim, a sam karting sport, osim masovnosti, sada se zaista može pohvaliti i vrhunskim kvalitetom trkačke sezone.

    Foto: Autokomerc karting centar

    Foto: Autokomerc karting centar

    U okviru dve trke takmičili su se vozači u 6 klasa: Klasa I – BAMBINI; Klasa II – MINI, Klasa III – KF3, Klasa IV – Formula A; Klasa V – KZ 2; Klasa VI – Sport Production.

    Uzbudljiv takmičarki dan i fantastično sportsko druženje na stazi Autokomerc Karting Centra završeno je uručenjem trofeja najboljim karting vozačima. Specijalno priznanje  uručeno je i najmlađem takmičaru trke, Dušanu Amanoviću, koji je sa svojih 5 godina postigao zavidan rezultat.

    Foto: Autokomerc karting centar

    Foto: Autokomerc karting centar

    Domaćin trke – Autokomerc Karting Centar čestita vozačima koji su postigli najbolje rezultate i ovenčali se peharima i medaljama. Želimo im puno uspeha do kraja trkačke sezone!

    Foto: Autokomerc karting centar

    Foto: Autokomerc karting centar

    Rezultati druge međunarodna karting trke  Otvorenog prvenstva S.S.K.S – „Autokomerc 2017“:

    Trka I

    Klasa 1
    Petar Bogatinovski – R. Makedonija – ASK „Crvena Zvezda“
    Matija Rašić – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing team“
    Andrej Dobrota – R. Srbija – Sportico Racing Team
    Dusan Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
    Lazar Jocović – R. Srbija – SAMKK „021“

    Klasa 2
    Ognjen Trišić – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
    Andrej Petrović – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
    Igor Tešević – R. Srbija – AKK „Crvena Zvezda“
    Luka Marković – R. Srbija – KSK Jagodina
    Milica Vojvodić – R. Srbija – SAMKK „021“
    Angelina Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
    Dimitrije Kovačević – R. Srbija – VID Racing Team

    Klasa 3
    Uroš Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
    Vuk Slijepčević – R. Srbija – LION kart Racing Team
    Nemanja Vidanović – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“
    Andrej Jašić – R. Srbija – Fokus BB
    Dunja Đurđević – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“

    Klasa 4
    Miroslav Marković – R. Srbija – KSK „Jagodina“
    Ivan Obradović – R. Srbija – Fokus BB
    Vladan Jakovljević – R. Srbija – Zastava Racing Team
    Antonio Turkalj – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić

    Klasa 5
    Luka Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
    Gorčin Kecojević – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
    Saša Milosavljević – R. Srbija – KSK „Jagodina
    Tomislav Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
    Marko Nikšić – R. Srbija – GAGA Racing Team
    Vukašin Škrbić  – R. Srbija – KK „Auto Mika Racing Team“

    Klasa 6
    Igor Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
    Nenad Mećavin – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
    Dragan Petrović – R. Srbija – VID Racing Team
    Petar Janković – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
    Vuk Stojaković – R. Srbija – GAGA Racing Team

    Foto: Autokomerc karting centar

    Foto: Autokomerc karting centar

     

    TRKA II

    Klasa 1
    Petar Bogatinovski – R. Makedonija – ASK „Crvena Zvezda“
    Lazar Jocović – R. Srbija – SAMKK „021“
    Matija Rašić – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing team“
    Dusan Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“
    Andrej Dobrota – R. Srbija – Sportico Racing Team

    Klasa 2
    Andrej Petrović – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
    Ognjen Trišić – R. Srbija – „Autokomerc Racing team“
    Igor Tešević – R. Srbija – AKK „Crvena Zvezda“
    Luka Marković – R. Srbija – KSK Jagodina
    Milica Vojvodić – R. Srbija – SAMKK „021“
    Dimitrije Kovačević – R. Srbija – VID Racing Team
    Angelina Amanović – R. Srbija – SAMKK „021“

    Klasa 3
    Uroš Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
    Vuk Slijepčević – R. Srbija – LION kart Racing Team
    Nemanja Vidanović – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“
    Andrej Jašić – R. Srbija – Fokus BB
    Dunja Đurđević – R. Srbija – AMKSK „Autokomerc Racing Team“

    Klasa 4
    Miroslav Marković – R. Srbija – KSK „Jagodina“
    Ivan Obradović – R. Srbija – Fokus BB
    Vladan Jakovljević – R. Srbija – Zastava Racing Team
    Antonio Turkalj – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić

    Klasa 5
    Luka Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
    Gorčin Kecojević – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
    Tomislav Vojnić Purčar – R. Srbija – LION Kart Factory Team
    Marko Nikšić – R. Srbija – GAGA Racing Team
    Saša Milosavljević – R. Srbija – KSK „Jagodina“
    Vukašin Škrbić  – R. Srbija – KK „Auto Mika Racing Team“

    Klasa 6
    Igor Stevanović – R. Srbija – KSK „Jagodina“
    Petar Janković – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić
    Dragan Petrović – R. Srbija – VID Racing Team
    Vuk Stojaković – R. Srbija – GAGA Racing Team
    Nenad Mećavin – R. Srbija – Delta Tehnik Racing Team Lužaić.

     

    Kada je reč o plasmanu karting klubova, rezultati nakon dve trke su sledeći:

    Trka 1.
    KSK “Jagodina” – 66 bodova
    AMKSK “Autokomerc racing team” – 52 boda
    KK  “Lion kart factory team” – 47 bodova

    Trka 2.
    KSK “ Jagodina”  – 60 bodova
    AMKSK”Autokomerc racing team”  – 47 bodova
    KK”Lion kart factory team” – 47 bodova

    chats-viber-ts

     

    Tagovi: autokomerc karting centar, domaće, karting, trka